Basketbal - finále Prahy 4

24.11.2016

Ve čtvrtek 24.11.2016 se žáci naší školy z 8. a 9. tříd zúčastnili finálového turnaje Prahy 4 v basketbale. Účast na tomto turnaji si vydobyly pouze 4 nejlepší týmy Prahy 4. Už samotný postup tak byl úspěchem, obzvláště přihlédneme-li k faktu, že v našem školním týmu je pouze jeden basketbalista, který hraje závodně. Ostatní členové týmu jsou "basketbalisty amatéry".

I přes bodový rozdíl ve skóre v prvních dvou utkáních, jsme se v konkurenci ostatních škol neztratili. Postupně jsme se utkali se ZŠ Jižní, ZŠ Ohradní a ZŠ Plamínkové, které ve svých týmem měli vždy většinu baskeťáků. Našim kolektivním a někdy dosti neortodoxním pojetí hry proti baskeťákům ostatních týmů fungovalo a zvládli jsme odehrát vyrovnaně všechny tři utkání. Hlavně souboj o třetí místo ze ZŠ Jižní byl velkým dramatem, které dospělo až do prodloužení. V tom jsme sice v úvodu vedli, ale naši soupeři dokázali vývoj utkání zvrátit ve svůj prospěch přesnými střelami z dlouhé vzdálenosti.

ZŠ Jižní vs. ZŠ Filosofská (Jitřní) - 29 : 13 (16:9)

ZŠ Ohradní vs. ZŠ Filosofská (Jitřní) - 32 : 18 (17:11)

ZŠ Filosofská (Jitřní)  vs. ZŠ Plamínkové - 24 : 27 (11:13, 21:21) po prodloužení

I přes 3 porážky odcházíme z turnaje s hlavou nahoře, protože jsme si ukázali, že basketball hrát umíme i proti velmi dobrým soupeřům. Hráči Alexandr Polák, Martin Kober, Miroslav Bella, Miroslav Koucký, Michal Vlasta, Adam Česák, Robin Adamec a Vojta Cihlář určitě zaslouží pochvaly za bojovnost a výkony ve všech třech utkáních.