Den integrované záchranné služby

15.09.2016

Září 2016 si sbírá teplotní rekordy a nás každodenní třicítky pěkně vyčerpávají. Ani se nám na výlet moc nechtělo, ale o to více nás překvapilo, když jsme na prostor na Pankráci dorazili a mnozí jsme byli doslova nadšeni.

Na akci Integovaného záchranného systému 15.9.2016 nás nejdříve přivítal otevřený Golem, vozidlo, které pomáhá při velkých neštěstích. Potom jsme se mohli zblízka podívat na uniformy, zbraně, vozy a sledovat ozbrojený zásah policistů a pomoc cvičeného psa při dopadení pachatele. Obdivovali jsme přehlídku čestné stráže a sledovali záchranáře ve výšce. Mohli jsme si zopakovat své znalosti u stánků s dopravní tématikou a dostali jsme za to malou odměnu.

Ani jsme nestihli vše, co bylo na pláni bezvadně připraveno a už jsme se museli vracet do družiny. Všechno bylo moc zajímavé a bylo vidět, že policie, záchranáři a hasiči jsou bezva sehraná parta. Všem jim děkujeme a přejeme, aby byli vždy v pravý čas na správném místě.