Kuchařská soutěž na Jitřní

25.01.2017

25.1.2017 se na Jitřní konala kuchařská soutěž na téma "Palačinky".

Již od prvních chvil v kuchyňce bylo naprosto jasné, že rozhodování nebude snadnou záležitostí. Malí kuchaříci z Jitřní šlehali, ohřívali čokoládu, horké maliny, aranžovali zmrzlinu, namáčeli banán do čokolády, dokonce si přidávali barvivo do těsta, aby palačinky získaly neobvyklý vzhled. Palačinky děti připravovaly většinově na sladký způsob, ale své zastoupení měly i ve slané podobě a neměly žádný problém konkurovat svým sladkým kolegům.

Všichni účastníci byli úžasní a předvedli vynikající výkon, stejně jako v nějaké televizní soutěži. To bylo i poznat, jakmile se na palačinky mohly vrhnout i ostatní děti, nikdo ani nedutal a jen si velice užíval skvělé chutě všech palačinkových uměleckých výtvorů.

I když byly všechny palačinky chuťovým skvostem i pastvou pro oči, nakonec naše porota Saša, Martin a Kristýna z deváté třídy musela vybrat tři nejlepší palačinky v kategorii chuť a tři nejlepší v kategorii vzhled. A rozhodnutí poroty dopadlo takto:

Kategorie - Nejlepší chuť

• 1. místo: Anička Baušteinová (6.A)
  • 2. místo: Bára Bláhová + Nikča Majerová (5.A)
  • 3. místo: Jirka Kaplan + Anička Čížková (4.A)

Kategorie - Nejlepší vzhled

• 1. místo: Aneta Karafiátová (6.A)
  • 2. místo: Kačka Krátká (5.B)
  • 3. místo: Šimon Vacek (4.A)

Soutěžilo se nám krásně, všem se jejich palačinky moc povedly, moc děkuji všem kuchaříčkům z Jitřní za jejich účast a přeji vám, ať vás vaše vášeň pro vaření neopouští.