Laser game - turnaj mezi školami

01.12.2016

V základním kole Samsung Laser game ligy soutěžilo 53 týmů (tj. 318 dětí) z různých základních škol. A plných 10 týmů bylo Jitřňáckých! Naši školu reprezentovali žáci 5. až 9. tříd, kteří se do soutěže sami přihlásili. Ti své turnaje odehráli ve čtvrtek 1.12. nebo 15.12.2016.

Mokré vlasy a propocená trička hráčů signalizovaly obrovský zápal pro hru. Ta byla navíc podpořena i mohutným fanděním Jitřňáckým týmům. Nikoho tak asi nepřekvapí naše úspěšnost.

V základní skupině se hrály tři soutěžní zápasy a několika bonusových her. Z každého dne do semifinálového kola postoupily jen tři nejlepší týmy. Z Jitřní si semifinálové zápasy vybojovaly dva týmy z 1.12.2016 a jeden tým z 15.12.2016. Z největší pravděpodobností se k nim přidá ještě tým na 4. "nechtěném" místě (z 1.12.2016) a to jako "lucky loser" - šťastný smolař. To se ale uvidí až podle výsledků po dohrání celé základní skupiny.

Za zmínku stojí i velmi kvalitní výkony našich hráčů. Mezi 10 nejlepších hráčů turnaje se probojovali:

• David Kolman (7.B)
  • Vojta Málek (7.A)
  • Sebastian Hykš (8.A)
  • Matěj Fulín (6.B)
  • Saša Polák (9.A)
  • Denis Tesař (7.A)
  • Vojta Černý (7.B)
  • Ondra Zlesák (7.A)
  • Viktor Macháň (6.B).

Semifinálové kolo turnaje proběhne po jarních prázdninách. Našim týmům i jednotlivcům přeji mnoho úspěchů v náročném boji. Vždyť se hraje o Samsung Galaxy S7 Edge!

David Gajdošík

Sport je Jitřní - to ví přece každý.

Sportovní rozšíření na Jitřní budujeme od roku 1985, tedy více než 30 let.