Tatranka – víkendová výprava do Beskyd

09.12.2016

V pátek 9.12.2016 se po škole vydala partička Jitřnáků až do Beskyd, přímo pod Lysou Horu.

Do Ostravice - naší cílové stanice - jsme dorazili před 19 h. Mimo všudypřítomnou tmu, tu byl už i sníh - hodně sněhu, první letošní! Moc jsme se na něho těšili!

Z nádraží jsme vyrazili do prudkého kopce lesem, k chatě Tatranka. Někteří jedinci vypadali, že ten kopec nedají, ale nakonec jsme k zasněžené chaloupce v horách skutečně dorazili. Hned jsme začali topit a sekat dříví. Museli jsme si donést i vodu z nedaleké studánky. Kolem půlnoci jsme ulehli a těšili se na sobotu.

Vstávali jsme už v 7 ráno. Umýt se v zasněžené studánce a hurá dolů k bazénu. Cesta k němu byla vcelku inspirativní, pořád jsme se klouzali. Jak říká pan učitel Gajdošík - bazén je to malý, ale fajný. A skutečně byl. Navíc byl vyhrazen jen pro nás a tak jsme se tam pořádně vyřádili - hlavně tedy na skluzavce a ve vířivce.

Cesta zpět k naší chatě byla vlastně jedna velká koulovačka. Po jejím zdolání jsme si dali oběd a pak nás už čekala nejnáročnější část naší akce - výstup na vrchol Lysé Hory. Řeknu vám - krpál je to pořádný. Cestou se změnilo počasí z nádherně modré oblohy až pro hustou mlhu, vlastně jsme byli asi už v mraku. Nám to bylo celkem jedno, jediné, co nás totiž zajímalo, byl sníh. Jak jsme stoupali, tak ho navíc pořád přibývalo a tak jsme vlastně nic jiného nedělali, než jsme se jen a jen koulovali.

Pěkně mokří jsme se sušili v Bezručově chatě na Lysé Hoře.

Cesta zpět byla ještě luxusnější. Vyrazili jsme sice už za tmy, za to jsme prakticky celých těch 5 km z Lysé až k Tatrance sjížděli na pytlích po sněhu (navíc z pořádného kopce). Fakt jsme si to pořádně užili a vyblbli se.

V neděli 11.12.2016 jsme chatu uklidili a vydali se zpět do velkoměsta. Byla to hezká víkendová výprava.